Redakční systém (CMS)

Požadujete vytvořit www stránky a chcete se sami podílet na editaci jeho obsahu. Potřebujete přidávat nové podstránky či ediovat fotogalerie a příliš nerozumíte tomu, jak webové stránky fungují a nevyznáte se v jazycích, v jakých jsou naprogramovány (CSS, HTML, PHP atd.)?

Existuje celá řada již hotových řešení, které nejspíš budou vyhovovat i Vám. Nebudete si muset platit další správu Vašich stránek a web si můžete upravovat sami s minimálními znalostmi. CMS systémy nebo-li redakční systémy jsou k tomu určeny. Některé systémy jsou ZDARMA, platíte pouze za jejich přízpůsobení.

Co budu potřebovat aneb postup při implementaci redakčního systému

 • Účel systému

  Nejprve je potřeba rozmyslet, za jakým účelem bude systém provozován, jaké jsou na něj požadavky a co vše musí umět.
 • Analýza a návrh řešení

  Analyzujeme Vaše požadavky a navrhneme Vám nejlepší technické řešení. Admninistračních systémů je celá řada, některé mají více uživatelsky příjemné rozhraní, jiné méně, ale zas umí spoustu věcí navíc. Vybereme pro Vás ten vhodný. Nebude-li žádný systém splňovat Vaše požadavky stoprocentně, upravíme ho či doplníme dle potřeb
 • Příprava grafického návrhu (webdesign)

  Pro Váš systém vytvoříme návrh grafické šablony, která se implementuje do redakčního systému.
 • Schválení a příprava systému

  Až bude návrh systému splňovat Vaše požadavky, pustíme se do jeho realizace.
 • Naplnění obsahem

  Do systému můžeme za Vás dodat požadovaný obsah nebo Vám poradíme, jak si obsah přidáte sami. Pokud se Vám nechce obsah vymýšlet, není nic jednoduššího než to nechat na nás.
 • Umístění hotového řešení

  Připravili jsem grafiku a systém po funkční stránce, máme obsah webu, zbývá je tedy "umístit na internet". Zaregistrujeme pro Vás vhodnou doménu (pokud již nemáte) a postaráme se o hosting.
 • Podpora a rozvoj

  Po domluvě se můžeme i nadále starat o Váše stránky a pracovat na jeho rozvoji.

Kolik mě to bude stát

Cena je závislá na rozsahu řešení a časové náročnosti jeho realizace, vytvoříme Vám tedy přesnou kalkulaci tvorby. Orientační ceny naleznete v sekci ceník.

O redakčních systémech

Redakční systémy umožňují komplexní správu internetových stránek. Mezi základní funkce patří zejména publikování textů, často za pomoci WYSIWYG editorů ("What you see is what you get", česky "co vidíš, to dostaneš"), takže není třeba téměř žádná znalost jazyka HTML. Redakční systémy toho umí ale mnohem více, například různá hlasování, fotogalerie, propojení s e-shopem a další.

Vybrané redakční systémy:
Rychlé návody

Připravili jsme pro Vás pár jednoduchých návodů na rychlé změny Vašich stránek. Více na stránce s návody.